e-shop GEO-STAB s.r.o.
Firemní stránky fy GEO - STAB s.r.o.popis funkce
souhrn
pomocí GPS
pomocí LPS
software

čidla - popis
čidlo LS-B2
čidlo LS-B3
čidlo LS-B4

na který stroj
rypadlo
2Drypadlo
buldozer
grader
scraper za traktor
silniční frézu

3D-MCTM; Chybějící článek automatizace

Po více než 70 let je Topcon vedoucí společností v oblasti výroby geodetické a stavební techniky, rozvíjí mnoho nových řešení pro měření a určování polohy. Na základě těchto zkušeností Topcon vyvinul špičkové 3D-MC automatické řídící systémy, využívající buď satelitních signálů, nebo speciální sledovací totální stanice.
Pomocí 3D MCTM GPS a LPS systémů můžete dosahovat centimetrové až milimetrové přesnosti při automatickém řízení stavebního stroje. Vyhnete se vytyčovacím pracem při srovnávání terénu, přesouvání zeminy, výstavbě silnic, železnic, zavážek, přípravy staveniště a pod...

Výhody

Snížení nákladů na měření

Přímým řízením podle digitálního projektu může stavitel značně snížit náklady na geodetické vytyčení. Geodetické vytyčovací práce mohou být redukovány na absolutní minimum a to zejména různé činnosti související s opětovným vytyčováním a s kontrolami prováděnými během jednotlivých částí stavebního projektu.
Nárůst produktivity

Produktivita se v závislosti na aplikaci zdvojnásobí, nebo ztrojnásobí! Pracovník sám kdekoliv a kdykoli ví, jaká má být výška a sklon v daném bodě. Více již není potřeba čekat na geodeta, aby provedl opětovné vytyčení, nebo kontrolu, veškerá data jsou dostupná v kabině stroje! Jste schopni dokončit srovnání terénu rychle, ve správné výšce a sklonu a s minimálním počtem pojezdů.

Provádění několika zakázek stejně snadno jako provádění samostatné zakázky
Jste schopni srovnat výjezd z dálnice se strmými spády a proměnlivými sklony? Parkoviště s velkým množstvím změn podélných a příčných spádů? Se systémem 3D-MC od firmy Topcon je to tak snadné a rychlé jako realizace rovného, přímého úseku dálnice.
Úspora materiálu

Když máme k dispozici digitální model projektu přímo v kabině stroje, může začít strojník srovnávat pláň a přesouvat zeminu správně už počínaje prvním pojezdem. Výrazně snížíte potřebu opraných prací a dodělávek a získáte jistotu, že provádíte pouze to, co je opravdu potřeba.

Zvýšení kvality

Systém 3D-MC od firmy Topcon však nesnižuje pouze vaše přímé náklady, ale přináší rovněž zvýšení kvality a zabezpečení vašich prací. S menším lidským vlivem tak 3D-MC nabízí "chybějící článek" procesu automatizace počínajícím geodetickým zaměřením a projektovou fází a konče vytyčením a provedením prací na staveništi. Citelně snižuje možnost chyby během celého výrobního procesu.


Jedno řešení pro všechny stroje

Topcon zaměřil svůj přístup k této unikátní technologii tak, aby bylo možné 3D systémy použít v principu na libovolný stavební stroj. Nejedná se o řešení použitelné pouze u určitého typu stroje! Systém může být osazen na gradery, buldozery, finišery, silniční frézy apod. V případě, že je stroj vybaven standardním systémem Five, je aplikace Topconu 3D-MC otázkou několika minut!

A nemusíte se rozhodovat nyní. Všechny systémy Five od firmy Topcon, ať už ultrazvukové, nebo laserové jsou kdykoli snadno rozšiřitelné.

  Pro řízení stavebních strojů:
  Možnost bezplatného odzkoušení nivelačních systémů
 • - až budete chtít učinit první krok pro zvýšení produktivity a přesnosti práce vašeho rypadla, obraťte se na naši firmu a domluvte si možnost bezplatného odzkoušení nivelačního systému 2DXe a 3DXi přímo na vašich rypadlech.

 • Placený pronájem nivelačních systémů TOPCON 3D-GPS+
 • ... nivelační systém TOPCON 3D-GPS nainstalujeme na Váš grader nebo dozer. V případě Vašeho zájmu Vám připravíme digitální model upravovaného terénu a poskytne Vám technickou nebo geodetickou podporu přímo na Vaší stavbě. Důkladné zaškolení obsluhy stroje je samozřejmostí a je zahrnuto v ceně pronájmu. Vybavení stroje včetně referenční GPS stanice. Nivelační systém TOPCON 3D-GPS+. Minimální doba pronájmu: dva měsíce. Instalace stavebního stroje - zdarma. Zaškolení obsluhy - zdarma (dva dny).
  Další volitelné služby (nejsou součástí pronájmu nivelačních systémů TOPCON 3D-GPS+)
 • TOPCON ROVER GPS+ pro kontrolní měření
 • Příprava digitálního modelu terénu
 • Technická podpora přímo na stavbě
 • Veškeré geodetické a kontrolní práce